Korepetycje dla uczniów klas 1-3 sp.

Nauczanie początkowe to wstęp, który ma znaczenie dla dalszego etapu edukacyjnego. Warto dlatego, by dziecko dobrze radziło sobie z umiejętnościami, które są praktykowane w poszczególnych klasach. Jeśli do wykonywanych działań będzie podchodziło ochoczo, przełoży się to na jego sukces i zaangażowanie w codziennych czynnościach. To właśnie dlatego w edUFFce uruchomione zostały zajęcia edukacyjne, korepetycje dla uczniów klas 1-3 sp.

Pomoc w nauce dla uczniów klas 1-3 sp.

Dlaczego warto, by Dziecko uczestniczyło w dodatkowych zajęciach edukacyjnych?

Już na etapie edukacji wczesnoszkolnej każdy uczeń staje przed koniecznością zdobycia wiedzy, która wpisana jest w podstawę programową każdego etapu edukacyjnego. Wiadomym jest, że nie każde dziecko pracuje w jednakowym tempie, wielu potrzebuje indywidualnego wsparcia, które nie zawsze jest możliwe w tak licznej grupie. Nie każdy ma też to szczęście i trafi na osobę, która będzie w stanie przekazać wiedzę. Gdy któraś z tych sytuacji wystąpi, a nie są to jedyne możliwości, pojawiają się frustracje i poczucie bezsilności. Niejednokrotnie prowadzi ono do zniechęcenia do nauki. A to niestety już prosta i całkiem szybka droga do tego, by dziecko znielubiło wszystko, co związane ze szkołą. Takiego scenariusza chcemy uniknąć i dlatego Dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach, tak zwanych korepetycjach.

Trening pamięci, nauka słówek w języku angielskim

Korepetycje dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

Na tym etapie wiele dzieje się na poziomie zabawy. I jest to rozwiązanie jak najbardziej wskazane. Uważam, że nauka przez poznanie, dotknięcie, doświadczanie jest tą, która powinna zaistnieć w życiu każdego człowieka i nie powinna się zakończyć. O wiele przyjemniej jest przecież poznawać, gdy nie musimy, a chcemy. A przecież w szkole „trzeba”, a nie „się chce”.

Właśnie dlatego od najmłodszych lat warto wyrabiać w Dziecku pogląd, że to, co związane z nauką może oznaczać coś przyjemnego.

Dlatego właśnie nauka liter, cyfr, a następnie łączenie liter w sylaby i wprowadzanie prostych działań matematycznych odbywa się u nas w dużej mierze w czasie zabawy.

Nie brakuje też oczywiście zajęć, w których trenujemy czytanie, pisanie, liczenie, ale materiały, z których korzystamy są na tyle atrakcyjne, że Dziecko kojarzy je z przyjemnością i chętnie uczestniczy w kolejnych zajęciach. Poznajemy też słówka i zwroty w języku angielskim i rozwijamy swoją twórczość i kreatywność.

Pracujemy nie tylko na atrakcyjnych materiałach, ale również w przyjemnej atmosferze oraz w indywidualnym tempie, a co ważne systematycznie. Wszystko to, połączone ze sobą, przynosi najlepsze rezultaty.

Korepetycje dla ucznia klasy drugiej

Korepetycje dla drugoklasisty to kontynuacja doskonalenia umiejętności zdobytych do tej pory. To także poszerzanie wiedzy o nowe kompetencje.

W obrębie bloku humanistycznego są nimi między innymi: doskonalenie umiejętności czytania i czytania ze zrozumieniem, budowanie wypowiedzi ustnych, umiejętność budowania pytań i odpowiedzi na nie, rozmawianie na temat przeczytanego/usłyszanego tekstu, zabawy językowe, poznawanie zasad ortografii, tworzenie notatek graficznych z elementami pisanymi.

W bloku matematycznym spotykamy się w świecie magii liczb. Tu przekonujemy się, że dodawanie i odejmowanie jest całkiem łatwe, jeśli tylko poświęcimy im uwagę i czas. Przy okazji uczymy się tego, jak skupić uwagę i się skoncentrować, by to, co robimy miało możliwość zostania w naszych głowach na dłużej. Mamy też czas na naukę języka angielskiego oraz na wykonywanie wielu kreatywnych zajęć.

Terapia ręki, długopis 3D

Korepetycje dla trzecioklasisty

3 klasa to już przedsmak nadchodzącej zmiany. Od przyszłego roku wprowadzone zostaną nowe przedmioty, co wiąże się z podniesieniem poprzeczki. Płynne czytanie, swobodne posługiwanie się tabliczką mnożenia, szybkie liczenie w pamięci, rozumienie przeczytanego tekstu należą do tych umiejętności, które na pewno okazują się być pomocne w nowym etapie edukacyjnym. To właśnie dlatego wielu świadomych Rodziców decyduje się na korzystanie z korepetycji dla ucznia trzeciej klasy.

Korepetycje przed pójściem do klasy czwartej to świetny pomysł na to, by dobrze rozpocząć nowy etap edukacyjny. Każdy doskonale wie, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz i to, jak dany uczeń zaprezentuje się na początku czwartej klasy będzie istotne. Korepetycje dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej dają nie tylko możliwość wyrównania braków przed pójściem do klasy 4, ale również poszerzenie swoich dotychczas zdobytych umiejętności oraz wiadomości na temat tego, czym uczniowie będą się wkrótce zajmować.

Pomoc w nauce w edukacji wczesnoszkolnej

Jestem nie tylko nauczycielem. Jestem też rodzicem, dlatego wiem, na co warto zwrócić uwagę we wczesnym etapie edukacji, by w klasach 4-8 było dziecku lżej, a nauka przebiegała sprawnie.

W ciągu ostatnich 20 lat zdobywałam doświadczenie jako nauczyciel oraz rodzic, co pozwoliło mi poznać szkołę z jeszcze innej perspektywy. Dziś praktykujemy edukację domową, co pozwoliło mi zdobyć kolejne, cenne doświadczenie. Wiem, co jest ważne, wiem, jak osiągnąć zadowalające efekty i wiem, że kluczowymi elementami do osiągnięcia sukcesów jest właściwe nastawienie i systematyczna praca. To właśnie dlatego powstała edUFFka, która łączy edukację ze złapaniem oddechu, zarówno ze strony dziecka, jak i jego rodziców.

Zapraszam do kontaktu tych, którym zależy na rozwoju swojego dziecka. Proponuję zajęcia indywidualne i w małych grupach, stacjonarne i zdalne (online). Chętnie wesprę twoje dziecko w procesie jego edukacji. Zgodnie z jego rytmem i Waszymi potrzebami.

Więcej o zajęciach z języka polskiego w edUFFce przeczytasz w artykule: Warsztaty z języka polskiego stacjonarnie i zdalnie.

Przeczytaj również: Wakacje z pomysłem w edUFFce.