Wakacje z pomysłem w edUFFce

Dokończ zdanie: Wakacje to…

Wakacje to czas wypoczynku. To prawda! Wakacje to również czas rozwoju. I to też prawda! Jak więc połączyć to ze sobą? Mieć pomysł na wakacje. Tak właśnie powstała nazwa dla wakacyjnych zajęć w edUFFce – Wakacje z pomysłem.

Powitanie wakacji w edUFFce

W tym roku jest inaczej, bo ten rok jest inny. Zdalne lekcje, nauczanie online, e-podręczniki, prezentacje multimedialne, Teams, Moodle – wszystkie te słowa, i jeszcze wiele innych, nagle stały się tak często wypowiadane, jak dotąd: stoję w korku, utknęłam przed rondem czy przepraszam za spóźnienie, uciekł mi tramwaj.
Rok inny, bo inny, ale warto zwrócić uwagę na jego plusy, czemu poświęcę osobny wpis… Jak go napiszę, zamieszczę link właśnie tutaj.

Powitanie wakacji w edUFFce to wyjątkowe wydarzenie. W zeszłym roku odbyło się ono w Parku Linowym na terenie wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych. Były wspinaczki i pokonywanie lęków, były zabawy w terenie, było wspólne malowanie wakacyjnych obrazów, były też zdrowa przekąska i napoje. A gościem specjalnym była Arbuzia.

W tym roku, który jest inny, powitanie wakacji też będzie inne, co nie znaczy, że będzie nudno. W planie między innymi korzystanie ze znanych narzędzi, jak choćby długopisy 3D, tablet, automat, monopoly, nasze ulubione UNO, kolorowe kartki idealne na origami, papier, klej, nożyczki, robot Lego. Na półce zagościły również nowe planszówki oraz kostki Story Cubes, które otwierają przed nami kolejne możliwości… A że „Dzieci z edUFFki mają mądre główki”, na pewno będzie mnóstwo zabawy.

Zajęcia indywidualne i w małych grupach

Wakacje (odpowiadając na pytanie zadane we wstępie tego wpisu) to też czas, który my, jako Rodzice musimy jakoś zorganizować. I od znaczenia tego „jakoś” zależy, jak dziecko spędzi ten czas. Potrzebny jest pomysł i jego jakość, stąd nazwa zajęć w edUFFce – Wakacje z pomysłem.

Potrzeby Rodziców są różne. Niektórzy wrócili już do pracy stacjonarnej, dlatego zależy im na kilkugodzinnych zajęciach dla dzieci, tak zwanych półkoloniach. Inni pracują zdalnie lub przemieszczają się i bardziej interesują ich zajęcia krótsze (1, 1,5 lub 2 godzinne).
Możliwości zorganizowania wakacji z pomysłem w edUFFce jest wiele. Wystarczy skontaktować się z nami i przekazać swoje potrzeby. A może Twoje dziecko chciałoby przychodzić do edUFFki ze swoim kolegą lub swoją koleżanką?

Zajęcia w edUFFce odbywają się indywidualnie i w małych grupach. Stacjonarnie i zdalnie.
Czas zajęć ustalamy w zależności od potrzeb.
Zajęcia wakacyjne to nie tylko czas zabawy, ale również (po ustaleniu z Rodzicami) możliwość utrwalania materiału szkolnego, wyrównywanie braków, trening przed egzaminem w klasie ósmej, nauka czytania, nauka pisania, nauka liczenia, zajęcia matematyczne.

Edukacja na wakacjach

Kiedy pracowałam w szkole, a nie byłam jeszcze rodzicem, obserwowałam, że pierwsze tygodnie września wymagały tego, by przypominać uczniom to, co było omawiane do tej pory. Zdarzały się nawet pytania typu: „jak się pisało f?”

Materiał, który nie jest utrwalany, wyparowuje z naszej głowy. Tak działa nasz mózg. Warto dlatego utrwalać to, co jest istotne.

Czy istotna jest znajomość zasad ortograficznych, odmiennych i nieodmiennych części mowy, motywów literackich i treści pewnych utworów a także zasad matematycznych, słówek i zagadnień gramatycznych z języka angielskiego?
Z punktu widzenia edukacji i tego, że język polski, język angielski i matematyka, a wkrótce jeszcze dodatkowy przedmiot, są przedmiotami egzaminacyjnymi – tak. Uważam, że warto utrwalać zdobytą wiedzę, by w przyszłym roku szkolnym swobodniej przejść do nowego materiału.

Kiedy zostałam rodzicem musiałam zacząć organizować wakacje tak, by znowu nie okazało się, że we wrześniu moje dziecko nie będzie pamiętać tabliczki mnożenia czy tego, co to jest przymiotnik. Tak, usłyszało: „Mama nauczycielka, a ty nie wiesz”…Oczywiście, że może nie wiedzieć, zapomnieć. I wcale nie dlatego od trzech lat praktykujemy edukację domową.

Z bagażem doświadczeń i zdobytą wiedzą staramy się teraz organizować wakacje tak, by nie zabrakło na nich powtórek najważniejszego materiału, przeplatając oczywiście czas nauki czasem wypełnionym bardziej przyjemnymi zajęciami. Najważniejszego, dla nas, materiału, czyli takiego, który na pewno będzie istotny w dalszym etapie edukacji. I mowa tu przede wszystkim o zagadnieniach z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego, gdyż są to przedmioty egzaminacyjne, a poza tym są one bardzo przydatne w codziennym życiu.

Wakacje z pomysłem – oferta

Zajęcia indywidualne i w małych grupach

zajęcia dla:

 • uczniów dopiero rozpoczynających naukę w szkole – przedszkole, klasy 1-3
 • uczniów klas 4-8, także kurs Przed egzaminem z języka polskiego.

Spotkania odbywają się stacjonarnie lub zdalnie (online).

W ramach zajęć realizujemy ustalony program.

Czas zajęć jest ustalany indywidualnie.
Między blokami zajęć odbywają się przerwy na posiłek, zabawę, ruch, także na świeżym powietrzu.

Przykładowe realizacje zadań:

 • kurs tabliczki mnożenia – skuteczne metody na naukę tabliczki mnożenia, np. karty grabowskiego, wierszyki z tabliczką mnożenia, atrakcyjne ćwiczenia interaktywne,
 • kurs czytania – czytanie metoda symultaniczno-sekwencyjną prof. Jagody Cieszyńskiej, dobór atrakcyjnych materiałów i form pracy,
 • w krainie magii liczb – zajęcia matematyczne z ustalonego zakresu, praca na atrakcyjnych materiałach, wykorzystywanie nowoczesnych technologii i aplikacji internetowych,
 • kurs przygotowawczy do egzaminu z języka polskiego w klasie 8,
 • kreatywnie z językiem polskim – warsztaty z języka polskiego – praca z tekstem, analiza lektur, redagowanie różnych form wypowiedzi pisemnej, czytanie ze zrozumieniem, utrwalanie zasad ortograficznych i zagadnień gramatyki języka polskiego,
 • zabawy z językiem angielskim – zajęcia z języka angielskiego,
 • kurs uważności – ćwiczenie uwagi i koncentracji,
 • ćwiczenie pamięci – techniki zapamiętywania, które przydadzą się w nauce,
 • zajęcia kreatywne i rozwojowe.

Wakacje z pomysłem w edUFFce to propozycja dla tych, którzy chcą, by Dziecko miało możliwość odświeżenia materiału, wyrównania braków, przypomnienia zapomnianego, spędzenia czasu aktywnie i konstruktywnie. Zapraszam do kontaktu.