Czym jest edUFFka?

Eduffka to miejsce rozwoju dzieci. Praktykujemy tu systematyczną i przyjemną naukę indywidualną lub w małych grupach.

Eduffka to sposób na edukację dopasowany do potrzeb naszych dzieci. Z uwzględnieniem ich predyspozycji i upodobań.

Naszym celem jest uczynienie procesu nauki przyjemniejszym, ciekawszym i lżejszym – tak, aby dziecko mogło powiedzieć: „uff, jakie to proste”.
„Uff”, które zostało wpisane w nazwę naszego Centrum ma również wydobyć się z ust Rodziców, których chcemy odciążyć od odrabiania lekcji czy uczenia się z dziećmi do sprawdzianów. Bo zdobywanie wiedzy może być łatwe, a nawet przyjemne pod warunkiem, że odbywa się ono w dobrych warunkach i w przyjemnej atmosferze, jak ma to miejsce w Eduffce.

KIM JESTEM?

Mam na imię Beata i jestem pomysłodawczynią edUFFki.
Od najmłodszych lat wykazywałam zainteresowanie edukacją, nie tylko (i nie tyle) siebie, co innych. Często tłumaczyłam coś swoim koleżankom, robiąc notatki kredą na tablicy, a nawet ścianie garażu taty, która idealnie się do tego nadawała. W szkole średniej pełniłam funkcję sekretarza klasowego, w związku z czym stosunkowo często miałam do czynienia z dziennikiem klasowym. A po zdanej maturze zdecydowałam się na dwustopniowe studia filologiczne rozpoczynając naukę w Kolegium Nauczycielskim. Wszystko po to, by mieć możliwość szybszego uczestniczenia w zajęciach metodycznych i praktykach studenckich we wrocławskich szkołach. Odbyłam takie między innymi w Szkole Podstawowej nr 64 we Wrocławiu, a że trafiłam tam na wspaniałą nauczycielkę, zafascynowała mnie i przekonała w tym, że znajduję się w dobrym miejscu. Jeszcze w czasie studiów rozpoczęłam pracę w jednym z Zespołów Szkół ucząc w szkole podstawowej i gimnazjum. Ze względów zdrowotnych moja praca zawodowa została jednak przerwana. W związku z tym, iż równolegle byłam również mamą, edukacja pozostała mi bliska. Obecnie praktykujemy spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą, co znaczy, że moja córka uczy się w domu, a egzaminy z każdego przedmiotu zdaje w szkole, do której jest zapisana. Zdecydowaliśmy się na to w połowie V klasy zauważając, że nie na każde dziecko nauka w szkole wpływa korzystnie. Był to punkt zwrotny i niejako powrót do zawodu nauczyciela.
Dziś każdego dnia praktykuję edukację z wielu przedmiotów, zdobywam nowe doświadczenie i wykorzystuję je w codziennej pracy z dzieckiem.

CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Zdobytym przez lata doświadczeniem oraz zamiłowaniem do edukacji i rozwoju dziecka chętnie dzielę się z innymi. Jeśli potrzebujesz więc wsparcia w procesie edukacji swoich dzieci, skontaktuj się ze mną.

Zajęcia w edUFFce polecam szczególnie tym, którym brakuje czasu lub cierpliwości w codziennych edukacyjnych zmaganiach. Sama jestem Rodzicem i wiem, że nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić sami. Proponuję więc cykliczne i systematyczne zajęcia, podczas których dziecko:

  • utrwala materiał z lekcji,
  • przygotowuje się do zajęć,
  • odrabia zadania domowe,
  • uczy się do sprawdzianów, kartkówek,
  • rozwija zainteresowania i wyobraźnię,
  • uczy się skupiania uwagi i koncentrowania się,
  • łapie oddech i uczy się prawidłowo oddychać,
  • spędza miło czas wyciągając szereg korzyści.

Proponuję również zajęcia dla dzieci realizujących obowiązek szkolny poza szkołą (Edukacja Domowa), którą prywatnie praktykujemy od 2017 roku.

DLACZEGO WARTO?

Warunki szkolne nie są sprzyjające dla rozwoju każdego dziecka. Wielu uczniów ma kłopoty ze skupieniem uwagi, wielu wymaga poświęcenia im większej ilości czasu. Nie każde dziecko chce jednak skorzystać z dodatkowych zajęć, jakie proponuje szkoła (bo wstydzi się przed innymi, że czegoś nie umie, bo po swoich lekcjach jest już zmęczone, bo nauczyciel prowadzący zajęcia mu nie odpowiada – powodów jest wiele). Tymczasem nieopanowanie materiału osłabia wyniki dziecka sprawiając, że może ono stracić poczucie własnej wartości i stracić chęć do dalszej pracy. W takiej sytuacji pomocne są indywidualne i systematyczne zajęcia, jakie proponuje EdUFFka.

Każde spotkanie uwzględnia aktualne potrzeby dziecka i ma na celu wzmocnienie jego wiary w siebie, utrwalenie wiadomości, nauczenie się tego, jak się uczyć.

NASZE PROPOZYCJE

Pracujemy systematycznie. To bardzo ważne, by rozwój mógł przebiegać płynnie i bez regresu charakterystycznego dla okresu wakacji i przerw.

W roku szkolnym realizujemy główne założenia programowe, rozwijamy swoje zainteresowania, wykorzystujemy nowoczesne technologie. W okresie wakacyjnym utrwalamy zdobytą wiedzę i poszerzamy swoje zainteresowania, rozwijamy się nie zawsze sięgając po szkolne podręczniki.

Pracujemy indywidualnie lub w małych grupach dzieląc rok kalendarzowy na dwa semestry. Realizujemy też zajęcia wakacyjne.